СДСМ: Предоцна е за Трајановски, веднаш да си поднесе оставка

Од:

На Скопје итно му треба проширување на булeварот Никола Карев (ул. Пластичарска), проширување на улицата Цветан Димов, продолжување на булеварот Илинден, изградба на подземна сообраќајница од Владата до зградата на НБРМ, пешачки мост помеѓу Кисела Вода и Аеродром и многу други капитални сообраќајни проекти, велат од СДСМ.

„Тоа се проектите на коишто требаше да се посвети Коце Трајановски. Тоа се проектите коишто до сега ќе беа реализирани доколку Никола Груевски и Коце Трајановски не потрошеа над 630 милиони евра на раскош и луксуз за Скопје 2014.

Сега е предоцна за Коце Трајановски.

Тој ниту може, ниту има желба да ги брани интересите на скопјани од “лудилото“ на Скопје 2014. За во Скопје да има шанса се реализираат најважните сообраќајни проекти, од клучно значење е Коце Трајановски веднаш да поднесе оставка“, стои во соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

Без струја утре неколку населби во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се реконструира улицата Никола Парапунов во Карпош 4

Ана Ололовска

За субвенции за инвертери 2.500 апликации, исплата од наредната недела

Ана Ололовска

Шилегов: За справување со дивоградбите потребна е соработка на Градот Скопје и скопските општини

Ана Ололовска

ВИДЕО: Град Скопје уредува нов зелен сквер во Аеродром

Ана Ололовска

Граѓански буџетски совет „Моја заедница. Моја визија“

Ана Ололовска