sdms

Македонија

СДСМ: Заедно успеавме да го обезбедиме местото на Македонија во НАТО

А1он
СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ. „Република Македонија на следниот Самит добива покана за влез во НАТО. СДСМ
Македонија

СДСМ: Предоцна е за Трајановски, веднаш да си поднесе оставка

А1он
На Скопје итно му треба проширување на булeварот Никола Карев (ул. Пластичарска), проширување на улицата Цветан Димов, продолжување на булеварот Илинден, изградба на подземна сообраќајница