trajkovski

Македонија

Трајковски побара изземање на Јанева од „ТНТ“ заради „Рекет“

А1он
Поранешниот градоначалник на Општина Гази Баба Тони Трајковски, кој е обвинет во случајот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство, на денешното рочиште во Кривичен суд во
Македонија

Трајковски за оставката: Ова нема врска со метлата, одам на друга функција

Кристијан Ландов
Горан Трајковски, кој од 2016 година беше директор на Агенцијата за заштита на личните податоци, поднесе оставка од функцијата непосредно пред најавената метла на премиерот
Македонија

Трајковски: Дисциплинската постапка против мене е атака врз правата на пациентите, се кршат човекови права

А1он
Царинскиот службеник Александар Трајковски, кој зеде боледување за да замине во Будимпешта, каде што беше фотографиран заедно со експремиерот Никола Груевски, вели дека против него
Македонија

Трајковски зел боледување од работа за да го посети Груевски во Будимпешта

А1он
Царинскиот службеник Александар Трајковски, кој вчера беше фотографиран во Будимпешта заедно со бегалецот Никола Груевски, зел боледување од работа, односно од Царинската управа. Трајковски исто
Македонија

На социјалните мрежи се шири фотографија од Груевски и Трајковски во Будимпешта

А1он
Фотографија на која се гледа експремиерот Никола Груевски, сега унгарски азилант, како се шета низ Будимпешта, се прошири на социјалните мрежи. Засега не е познато
Видео Македонија

ВИДЕО: Демонстрантите доставија писмо до Иванов со барање за помилување на Груевски

А1он
Како што кажав пред судот, на протестот, дојдов во кабинетот на Иванов каде што во име на ицијативата правда за Никола ќе доставам писмо за
Спорт

Трајковски продолжи да ги тресе противничките мрежи, му се придружи и Несторовски

А1он
Македонските фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Илија Несторовски имаа значаен придонес во најновиот триумф на Палермо. Тимот од Сицилија попладнево во 4.коло од Серија Б
Македонија

ВИДЕО: Владина делегација положи цвеќе на вечните почивалишта на Трајковски и Глигоров

А1он
Владина делегација преводена од премиерот Зоран Заев денеска по повод Денот на независноста положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели на Република Македонија, Киро
Македонија

Владини делегации оддадоа почит по повод 14. годишнината од смртта на поранешниот претседател Трајковски

А1он
По повод одбележувањето на четиринаесет годишнината од смртта на поранешниот претседател на Република Македонија Борис Трајковски, членови на делегација на Владата на РМ, во 11.00
Македонија

Положено цвеќе на гробот на поранешниот претседател Трајковски

А1он
По повод одбележувањето на 14 години од смртта на поранешниот Претседател на Република Македонија, Борис Трајковски, делегација на Град Скопје, денеска, положи цвеќе на неговиот