trajkovski

Македонија

(ВИДЕО) Трајковски: Хиподром ќе го направиме поубаво и попријатно место за живеење

А1он
Тони Трајковски, кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за Општина Гази Баба денеска изјави дека ќе продолжи со изградбата на основното училиште Вера Јоциќ,
Македонија

Трајковски потпиша меморандум за соработка со НВО секторот во Делчево

А1он
Меморандум за соработка со граѓанскиот сектор во Општина Делчево потпиша кандидатот за градоначалник од СДСМ, Горан Трајковски. Со Меморнадумот се утврдуваат целите кои ќе бидат
Македонија

(ВИДЕО) Трајковски: Целата документација за „Космос“ ја доставив до СЈО

Виктор Јованов
Ќе го докажеме нашето законско постапување во случајот „Космос“. Во изминатиот период имавме слични постапки во управните судови, Апелациониот суд, Основниот суд, Врховнио и Уставниот
Македонија

Во Струмица одбележана 60-годишнината од раѓањето на претседателот Трајковски

А1он
Со полагање свежо цвеќе пред споменикот Македонија, подигнат во чест на трагично загинатиот претседател на РМ, Борис Трајковски, денеска Струмица ја одбележа 60-годишнината од неговото
Македонија

Шеесет години од раѓањето на претседателот Трајковски

А1он
Денеска се навршуваат 60 години од раѓањето на трагично загинатиот претседател на Република Македонија, Борис Трајковски. По тој повод на гробот на претседателот во Алејата
Македонија

Положено цвеќе пред бистата на Трајковски во СЦБТ

А1он
Членови на фондацијата „Борис Трајковски”, делегација од Агенцијата за млади и спорт и Сојузот на спортски федерации на Македонија, претставници од спортскиот центар „Борис Трајковски”,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Последните седум минути од летот на „кингерот“ во кој загина Трајковски

А1он
Седум грешки во текот на летот направил екипажот кој управувал со авионот во кој бил македонскиот претседател Борис Трајковски со соработниците. Последната била кобна, потврди
Македонија

ВИДЕО: Општина Струмица го одбележа денот на раѓањето на Борис Трајковски

А1он
Општина Струмица денеска ја одбележа 58-годишнината од раѓањето на трагично загинатиот претседател, Борис Трајковски. Претставници на локалната самоуправа, на семејството Трајковски, на јавните институции и