trajkovski

Македонија

Форум по повод 10 години од загинувањето на претседателот Трајковски

А1он
Во Собранието на Република Македонија и во Министертвото за надворешни работи денеска ќе се одржи меѓународен младински лидерски форум „Перспективите и предизвиците на младите луѓе“.
Македонија

Омер Кулиќ: Ќе ставиме точка на случајот „Трајковски“

А1он
Ќе ставиме точка на случајот „Трајковски“, вели Омер Кулиќ, главниот истражител на меѓународниот тим и претседател на Комисијата за воздухопловство при Министерството за сообраќај и
Македонија

Заврши новата истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Трајковски

А1он
Комисијата која врши нова истрага за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски ја заврши работата. Деталите се очекува да бидат соопштени во Скопје,
Македонија

Амбасадорот на БиХ очекува до крајот на годината да заврши истрагата за смртта на Трајковски

А1он
Се надевам дека до крајот на годината или најдоцна до јануари наредната година ќе заврши ревизијата за смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, рече
Македонија

Симулација на летот на Трајковски до Мостар

А1он
Денеска ќе биде изведена симулација на летот Скопје – Мостар на кој пред речиси 10 години загина македонскиот претседател Борис Трајковски. Како што изјави за МИА
Македонија

Комеморација во Ротимље по повод деветгодишнината од смртта на претседателот Трајковски

А1он
Со комеморација во Ротимље владина делегација предводена од министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски денеска во близина на Мостар ја одбележа деветгодишнината од
Регион

(ЕКСКЛУЗИВНО) АЛФА ТВ: БиХ отвора нова истрага за падот на кингерот

А1он
„Босанските власти донесоа одлука за отворање нова истрага за авионската несреќа во која загина македонскиот претседател Борис Трајковски“, оваа вест ја објави ТВ Алфа. Од
Македонија

Македонија бара повторна истрага за паѓањето на „кингерот“

А1он
Македонија бара повторно отворање на истрагата за авионската несреќа во која загина претседателот Борис Трајковски, негови соработници и екипажот . Во петокот министерот за транспорт