gligorov

Македонија

ВИДЕО: Владина делегација положи цвеќе на вечните почивалишта на Трајковски и Глигоров

А1он
Владина делегација преводена од премиерот Зоран Заев денеска по повод Денот на независноста положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели на Република Македонија, Киро
Економија

Глигоров: Ако PayPal не реагира, ќе се преговара со други платежни провајдери

А1он
Ако PayPal не реагира во некој разумен рок, ќе се премине на контактирање други платежни провајдери актуелни во светот, најавува Венко Глигоров, основачот на Логин
Македонија

СДСМ: Иванов крши Устав и закон, лажна вест е дека постапил како Глигоров

А1он
Лажна вест е дека Иванов постапил со доделувањето на мандатите, како што постапил претседателот Глигоров во 1992 година, велат од СДСМ во писмено соопштение. „Во
Македонија

Андов шпекулира за вмешаност на Милошевиќ во атентатот на Глигоров

А1он
За можна вмешаност на поранешниот српски премиер Слободан Милошевиќ и југословенските тајни служби во атентатот на Киро Глигоров шпекулира Стојан Андов во интервју за грчкиот
Македонија

ФОТО: Свежо цвеќе на гробот на Глигоров од делегација на СДСМ

А1он
Делегација на СДСМ , денеска , на годишнината од смртта на првиот претседател Киро Глигоров го посети неговото вечно почивалиште. Свежо цвеќе положи дегелацијата, составена
Македонија

Eдна година од смртта на претседателот Киро Глигоров

А1он
Една година од заминувањето на првиот претседател на независна Република Македонија. Претседателот Глигоров е роден на 3 мај 1917 година во Штип. Дипломирал на Правниот