aleksandar trajkovski

Спорт

Трајковски: Ова е тоа за кое сите сме сонувале – Македонија да оди на Светско првенство

А1он
Адреалинот расте, се ближи почетокот на историскиот меч. Фудбалската репрезентација на Македонија за првпат во историјата има можност да обезбеди пласман на Светско првенство. На
Спорт

Трајковски, Барди и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

А1он
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, им додели дипломатски пасоши на фудбалските репрезентативци, Александар Трајковски и Енис Барди, како и на селекторот на репрезентацијата на
Спорт

Трајковски: Ова е за моето семејство и за цела Македонија

А1он
Сите се подготвуваа за продолженија и за уште најмалку 30 минути гладијаторска битка. Италија напаѓаше, а Македонија успешно одолеваше во одбраната. И тогаш „светна“ молњевит
Македонија

Трајковски: Дисциплинската постапка против мене е атака врз правата на пациентите, се кршат човекови права

А1он
Царинскиот службеник Александар Трајковски, кој зеде боледување за да замине во Будимпешта, каде што беше фотографиран заедно со експремиерот Никола Груевски, вели дека против него
Македонија

„Јадеше гулаш во Унгарија, а?“, Јанакиески се пошегува со посетителот на Груевски

А1он
Пред почетокот на денешното рочиште на судењето за насилството пред Општина Центар, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го праша посетителот на Никола Груевски,
Македонија

Царинската управа отвори истрага против Александар Трајковски за неговото отсуство од работа

А1он
Царинската управа на Република Македонија отвори истрага против царинскиот службеник Александар Трајковски во врска со неговото отсуство од работа во Царинската управа. Од царинскиот службеник
Македонија

Трајковски: Не бев да се видам со Груевски, туку да се лекувам на клиника

А1он
Обвинетиот Александар Трајковски на паузата од денешното судење за „Насилството во Центар“, пред новинарите рече дека во Унгарија бил на лекување за проблеми кои ги
Видео Македонија

ВИДЕО: Пријателот на Груевски кој го посети во Унгарија не одговори на новинарските прашања

А1он
Александар Трајковски, кој беше на посета кај поранешниот премиерот Никола Груевски, во Будимпешта, утрово ги избегна новнарските екипи и не одговори на ниедно прашање. Тој
Македонија

Трајковски зел боледување од работа за да го посети Груевски во Будимпешта

А1он
Царинскиот службеник Александар Трајковски, кој вчера беше фотографиран во Будимпешта заедно со бегалецот Никола Груевски, зел боледување од работа, односно од Царинската управа. Трајковски исто