„Јадеше гулаш во Унгарија, а?“, Јанакиески се пошегува со посетителот на Груевски

Од:

Пред почетокот на денешното рочиште на судењето за насилството пред Општина Центар, ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, го праша посетителот на Никола Груевски, Александар Трајковски кој беше во Унгарија, дали јадел гулаш пред останатите обвинети кои чекаа да почне рочиштето во чекалницата.

„Јадеше гулаш?“ го праша Јанакиески, Трајковски му одговори: „Јадев, зашто да не јадам. Има дана за мегдана“, по што останатите присутните се изнасмеаја.

На денешното рочиште за овој предмет, треба да бидат изведени материјални докази на Обвинителството, меѓу кои, и две аудиоснимки на СЈО.

Првото рочиште за предметот „Насилство“ започна на 16 декември 2016 година, но динамиката на судење досега се одвива бавно.

Васко Маглешов

Би можело да ве интересира

Трајковски го одигра 300 натпревар во кариерата

(ВИДЕО) Јанакиески во „ТНТ“: Ако ме осудите по шести пат нема ништо да се смени, освен што Фијат ќе заработи пари од буџетот

Ландов

ВИДЕО: Рустеми бара затворски казни за уривањето на „Космос“, за Јанакиески рече дека не направил злоупотреба со тендерот

Кристијан Ландов

Трајковски: Ова е тоа за кое сите сме сонувале – Македонија да оди на Светско првенство

А1он

Трајковски, Барди и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

Катерина Павлова-Николовска

Трајковски: Ова е за моето семејство и за цела Македонија