nikola gruevski

Македонија

(ВИДЕО) Груевски: Ќе потпишеме се што треба

А1он
Само еден ден по ултиматумот до СДСМ, премиерот Никоја Груевски се предомисли. Тој  вечерва во директно обраќање соопшти дека „ ВМРО-ДПМНЕ  донесе одлкука во интерес
Македонија

Црвенковски: Груевски во 2005. го одби предлогот – Republic of Macedonia

А1он
Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз Бранко Црвенковски, во емисијата Х-0, na Канал 5 телевизија,обелодени документ со печат „државна тајна“, според кој медијаторот Метју Нимиц во 2005
Економија

Груевски ги повика италијанските бизнисмени во Македонија

А1он
Македонската делегација пред седумдесетина италијански компании на бизнис форумот во Торино ги презентираше поволностите за инвестирање во Македонија. Повик до италијанските компании да инвестираат во
Економија

Груевски на бизнис форуми во Торино и Милано

А1он
Италијанските инвеститоти ќе бидат запознаени со економските и инвестициските потенцијали на бизнис форуми во Торино и Милано. Во бладината делегацијат, предводена од премиерот Никола Груевски,
Македонија

Опозицискиот фронт бара итна седница

А1он
Опозицискиот фронт поднесе барање за итна собраниска седница на која задолжително бара да се обратат Претседателот Ѓорѓе Иванов и премиерот Никола Груевски. Тема на седницата