Груевски на бизнис забава во Будимпешта

Од:

На официјалната страна на Фејсбук, Budapest Business Party (Бизнис забава Будимпешта) беше објавена фотографија на која се гледа експремиерот Никола Груевски, сега азилант во Будимпешта, Унгарија кој е сликан со организаторите на забавата. Девојката на фотографијата е хостеса или организатор на забавата со оглед дека се има сликано со сите гости и не е никаква придружба на Груевски.

Станува збор за бизнис настан во организација на Италијанската стопанска комора на Унгарија (ИТЛ Груп), а на која присуствуваат претставници од голем број унгарски и италијански компании и познати ликови од естрадата. За истата забава претходно имаше вест на 7 јули кога Груевски беше сликан на забава на брод.

Останува неизвесно што барал Груевски на настан од ваков тип и во кое својство бил поканет. На фотографијата е и еден унгарски бизнисмен и домаќинот на бизнис забавата, Алесандро Фарина. Забавата се одржува покрај Дунав.

На настанот присуствува и Италијанецот Роко Сифреди, еден од најпознатите актери во светската порно индустрија.

Би можело да ве интересира

Вучиќ и Сијарто го означија почетокот на изградбата на пругата Нови Сад – Келебија

А1он

„Репортинг Демокраси“: На безгрижните денови на Груевски можеби им се ближи крајот

Ана Ололовска

ЕУ бара казни за Унгарија поради нејзината политика за азил

А1он

Во Будимпешта одржа средба на десет стопански комори од Западен Балкан и од Вишеградската група

А1он

Груевски за Алек Теранова: Ако имало купено земја и станови, кога сум го барал од Будимпешта ќе барал да му ги платам

А1он

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција