ekstradicija

Македонија

Унгарската опозиција бара екстрадиција на Груевски: Криминалецот Груевски доби азил без согласност на народот

А1он
Три унгарски опозициски партии преку отворено писмо бараат експремиерот Никола Груевски да биде екстрадиран во Македонија. Социјалистичката партија, Дијалог за Унгарија и Демократска коалиција велат
Видео Македонија

ВИДЕО: Министерството за правда се уште не добило одговор од Унгарија за екстрадицијата на Груевски

А1он
Македонското Министерство за правда се уште нема добиено одговор во врска со барањето за екстрадиција на избеганиот поранешен премир Никола Груевски од надлежното министерство во
Регион

Почнаа преговорите меѓу САД и Турција за екстрадиција на Ѓулен

А1он
Претставници на Министерството за правда и на Министерството за надворешни работи на САД денеска во Анкара почнаа разговори со турските колеги за екстрадиција на муслиманскиот