ceni

Економија

Макпетрол: РКЕ не сака да се откаже од дополнителни зафаќања кај акцизата во корист на потрошувачите

А1он
Согласно нашите пресметки, за наредната недела очекувавме цени пониски за 0,5 денари по литар кај сите деривати, од објавените во одлуката од страна на Регулаторната
Економија

Макпетрол повлече нога, ги намали цените на горивата, дали ќе следат и другите

А1он
„Макпетрол“ АД Скопје ги информира своите потрошувачи и пошироката јавност дека, по настапувањето на периодот во кој „Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ)“
Економија

Намален прометот на пазарот за месо во Атина, попуст за навивачите на ПАОК

А1он
Пазарот Варвакиос во центарот на Атина е местото кое што Грците, традиционално, секоја година го посетуваат во пресрет на Велигден за да се снабдат со
Македонија

Зголемени индексите на цените на угостителските услуги

Индексот на цените на угостителските услуги во септември 2018 година, во споредба со август 2018 година, е зголемен за 0,2  отсто, објави Државниот завод за