proizvodi

Економија

Над 2.500 земјоделски и прехранбени производи се очекува да поевтинат со новиот закон за нефер трговски практики

Орце Костов
Листата на производи која произлегува од Законот за нефер трговски практики е веќе подготвена, има над 2.500 земјоделски и прехранбени производи и е доставена до
Економија

Нема веќе гарантирани цени, државата уште не го донела законот за контрола на трговците

Орце Костов
Мерката за гарантирана цена на лебот, млекото, јогуртот, тестенините, дел од месните производи, како и на безалкохолните пијалаци и пивото од утре нема да важи.
Економија

Бектеши: Од среда производите кои ќе бидат намалени за 10% ќе имаат означена цена во маркетите

Орце Костов
Секој потрошувач од среда ќе има можност во супермаркет да купува по означена цена која нема да може да се зголемува воопшто, а утре на