truenje

Македонија

ОЈО Гостивар: Случајот труење во гостиварското економско училиште е затворен

А1он
Основното јавно обвинителство Гостивар, нема да постапува во случајот „труење“ во гостиварското економско училиште. Оваа одлука е донесена по спроведената истрага и добиените резултати од
Македонија

Салмонела е причината за труењето во Драчево

А1он
Салмонела е причината за труењето од сендвичарницата во Драчево, потврди денеска Инфективната клинка. Хоспитализираните пациенти се во стабилна состојба, а нови не се примени. – Времето