makedonska kamenica

Македонија

Пријава за поткуп за глас во Македонска Каменица

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат за поткуп на гласач во Македонска Каменица. „На 29.10.2021 во 11:50 часот 19 годишно машко лице од с.Цера, Македонска
Македонија

Сообраќајот кон Делчево и Каменица се пренасочува поради одрони

А1он
Се пренасочува сообраќајот на релација Делчево – Скопје, по одроните кои предизвикаа застој на регионалниот патен правец Кочани – Делчево. Од делчевската подружница на ЈП
Македонија

Нормализиран собраќајот на регионалниот пат Делчево – М. Каменица

А1он
По расчистувањето на одроните кај месноста Баткова Чешма, нормализиран е сообраќајот на регионалниот пат Делчево – Македонска Каменица. Од ЈП „Македонија Пат“ ја потврдија потврдија
Македонија

Граѓанско учество во креирање на општинскиот буџет во Македонска Каменица

А1он
Општина Македонска Каменица објави прашалник преку кој заедно со граѓаните ќе го креира општинскиот буџет за 2021 година. Со ова, како што информираа надлежните, граѓаните
Македонија

Продолжува труењето кучиња во Македонска Каменица

А1он
Иако неодамна беше извршена акцијата за заловување кучиња скитници во М.Каменица и оваа сабота според информации на граѓани продолжи труењето на оние животни, кои останаа
Македонија

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Македонска Каменица Дарко Митевски

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.М.(44) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на
Македонија

Повеќе од седум дена нема нови случаи на коронавирус во Македонска Каменица

А1он
И по една недела нема нови случаи на позитивни пациенти од Ковид-19 во Македонска Каменица. Четворицата пациенти кои минатиот понеделник беа регистрирани како позитивни на
Македонија

Македонска Каменица е единствената општина каде од избивањето на пандемијата нема ниту еден заразен

А1он
Во општините Делчево, Берово, Пехчево и Македонска Каменица, по седум дена регистриран нов случај на Ковид-19. Откако минатата недела еден пациент почина од коронавирус во
Македонија

Пробиен патот до манастирот „Св.Петка“ во селото Костиндол

А1он
Пробиен патот кој преку селата Вртиславци и Костиндол во делчевско-каменичкот регион води до манастирот „Св.Петка”. Марјан Митевски, член на црковниот одбор, информира дека земјената траса