Жител на Дебар починал од труење со плин

Од:

Четириесет и три годишен жител на Дебар починал како последица од труење со плин. Тој се затрул пред неколку дена но одбил да се јави на лекар.

-Во 9:45 часот во текот на вчерашниот ден, во Секторот за внатрешни работи во Охрид од Општата болница со проширена дејност во Дебар, пријавено е дека на ургентното одделение, бил донесен пациент во неконтактибилна состојба и без видливи траги на насилство, кој и покрај укажаната медицинска помош, починал, изјави Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид.

Додаде дека по известување на јавен обвинител и преземените мерки, констатирано е дека се работи за А.И.(43) од Дебар.

-Според членови од семејството, пред неколку денови инхалирал плин, при обид да отвори плинска боца по што, одбивал да се јави на лекар. Телото на починатиот, е предадено на семејството, посочи Димоски.

Би можело да ве интересира

Кривични пријави за жители на Дебар за узурпација на земјиште во државна сопственост

А1он

Отворен дваесеттиот фестивал „Албански театар во Северна Македонија“

А1он

Капацитетите во дебарската болница преполни, се размислува за пренамена и на други одделенија

А1он

Во дебарската болница има 30 ковид пациенти, сите на кислородна поддршка

Катерина Павлова-Николовска

Во Дебар нов негативен рекорд на новозаразени со Ковид-19

А1он

Нов негативен рекорд на новозаразени во Дебар

А1он