makedonski brod

Македонија

Шеесетгодишен скопјанец загина во тракторска несреќа во Македонски Брод

А1он
Шеесетгодишен скопјанец загинал во тракторска несреќа во атарот на селото Ковач, Македонски Брод. Како што информираат од МВР, М.С. (60) од Скопје движејќи се со
Македонија

Кривична пријава за поранешен директор на средно училиште за злоупотреба на службена положба

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод поднесе кривична пријава против Г.М. (58) од Македонски Брод, поранешен директор на средното општинско училиште „Св.Наум Охридски“ во
Македонија

Груевски вети реконструкција на патишта и изградба на фекална канализација и водовод во Македонски Брод

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во Македонски Брод кажа дека во програмата на кандидатот за градоначалник Милосим Војнески е предвидена реконструкција на патишта, изградба
Македонија

Заев: Сплотени и единствени можеме да испорачаме резултати за сите

А1он
Само позитивниот однос, сплотени и единствени можеме да испорачаме резултати за сите. Доста беа делби и поделби во Македонски Брод и во Македонија, ова вечерва
Македонија

(ВИДЕО) Заев: Сите општини се еднакво важно, затоа се залагаме за рамномерен регионален развој за сите

А1он
Мора да го отвориме Македонски Брод блиску до главниот град ако сакаме развој, ќе ја поддржиме индустриската зона, ќе ја поддржиме инфраструктурата, но за да
Македонија

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Македонски Брод

А1он
Коалицијата „За подoбра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа предизборен митинг во Македонски Брод. Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ Милосим Војнески истакна дека негови приоритети
Македонија

Кривична пријава против 75-годишна скопјанка за предизвикување пожар во село Волче, Македонски Брод

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против лицето С.Б. (75) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека сторила
Македонија

Автомобил излетал од коловозот на патот Прилеп – Македонски Брод, починала сопатничката

А1он
Вчера околу 11 часот на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод се случила сообраќајка во која патничко возило со прилепски регистарски ознаки излетало од патот.
Македонија

Кривична пријава против пет лица поради предизвикување пожари

А1он
Поднесена е кривична пријава против С.И.(48) и Ј.И.(49) двајцата од Македонски Брод поради постоење основи на сомнение дека пријавените сториле кривични дела „предизвикување општа опасност“
Македонија

Директор на училиште од Македонски Брод незаконски организирал превоз на ученици и го уштетил буџетот за 2,3 милиони денари

А1он
Полициската станица од Македонски брод поднесла кривична пријава против Т.С. (54) од Македонски брод, директор на ООУ „Свети Климент Охридски“ за злоупотреба на службената положба