makedonski brod

Македонија

ЦУК: Пожарите во Македонски Брод целосно изгаснати

А1он
Пожарите во општина Македонски Брод, каде има прогласено кризна состојба, во атарот на селата Волче, Заград, Растеж, Здуње, Близанско и Грешница се изгаснати, информираше денеска
Македонија

Пожарите кај Македонски Брод и Чашка ставени под контрола

А1он
Пожарите во југозапладниот плански регион кој го опфаќа подрачјето на општина Македонски Брод се под контрола, но поради високите температури во текот на денешниот ден
Македонија

Кривични пријави за градоначалникот на општина Македонски Брод

А1он
Надворешната канцеларија за кривични работи Македонски Брод поднесе кривична пријава против М.В. (58) од Македонски Брод, градоначалник на оваа општина, поради постоење основи на сомнение
Македонија

Разбојник извршил грабеж во куќа во Македонски Брод

А1он
Педесет и осумгодишниот М.В. од Македонски Брод синоќа во полициската станица Македонски Брод пријавил дека истиот ден меѓу 18 до 23 часот непознат сторител извршил
Македонија

(ФОТО) Македонски Брод: Им најавија веселба, начекаа празен плоштад

А1он
Наспроти најавите на некои телевизии во државава, Новогодишната ноќ не се славеше во Македонски Брод. Жители од таму велат дека се зачудиле на најавите дека
Македонија

Претседателот Иванов и министерот Димовски на „Костенијада“ во Македонски брод

А1он
Во Македонски Брод денеска се одржа „Костенијада 2013“. На манифестацијата присуствуваа претседателот на државата Ѓорге Иванов и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски. Според градоначалникот Милосим Војнески,