bojko borisov

Регион

ВИДЕО: Борисов слушајќи ја „Корона чао“ од Дац и Митевски посочи дека Северна Македонија ја има поддршката од Бугарија

Кристијан Ландов
Бугарскиот премиер, Бојко Борисов сподели видео на социјалните мрежи од обиколката која ја правел низ Бугарија, слушајќи ја преработката „Корона чао“ од Драган Спасов-Дац и
Регион

Борисов: Црквите во Бугарија за Цветници и Велигден ќе бидат отворени

А1он
Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска соопшти дека православните цркви и храмови во земјата ќе бидат отворени за време на Цветници и Велигден и покрај кризата
Регион

„Ел Периодико“: Бојко Борисов осомничен за наводно перење пари во Шпанија

А1он
Каталонската полиција и обвинителството за борба против корупцијата во Шпанија врши истрага дали бугарскиот премиер Бојко Борисов е поврзан со евентуално перење пари во таа
Македонија

Борисов: Цела Европа сака да даде перспектива на Скопје и Тирана

А1он
Имаме ретка шанса, цела Европа сака да даде перспектива на Република Северна Македонија и Албанија и воопшто на Западен Балкан. Но, се повеќе расте чувството
Видео Македонија

ВИДЕО: Пред Борисов наведната глава и договорот важи, во Скопје не важи

Габриела Димковиќ-Мишевска
За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, до вчера „штетниот договор со Бугарија“, стана пријателски, па дури прозборе и на бугарски на средба со бугарскиот премиер
Македонија

Борисов: Со Каракачанов го поддржуваме членството на Северна Македонија во ЕУ и НАТО

А1он
Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска во Софија изјави дека тој и неговиот заменик и министер за одбрана Красимир Каракачанов го поддржуваат зачленувањето на Северна Македонија
Магазин

ВИДЕО: Сталоне и Борисов си ги одмерија силите

А1он
Бугарскиот премиер Бојко Борисов се сретна со холивудскиот глумец Силвестер Сталоне, по повод снимањето на петтото продолжение на филмот „Рамбо“. На средбата Борисов и Сталоне
Македонија

Џафери: Бугарија дава огромна поддршка за евроатлантските аспирации за Северна Македонија

А1он
Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, оствари средба со премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов. На средбата, двајцата соговорници го изразија задоволството
Македонија

(Видео) Заев: Во јуни може да ги почнеме преговорите со ЕУ

А1он
Македонија во јуни може да ги почне преговорите со Европската унија, порача денеска премиерот Зоран Заев кој е во посета на Софија, каде оствари средба