ВИДЕО: Сталоне и Борисов си ги одмерија силите

Од:

Бугарскиот премиер Бојко Борисов се сретна со холивудскиот глумец Силвестер Сталоне, по повод снимањето на петтото продолжение на филмот „Рамбо“. На средбата Борисов и Сталоне дури и се туркаа со раце.

Средбата се одржа во бугарската влада, а Борисов му се заблагодари на Сталоне за убавите зборови што ги кажа холивудскиот актер за Бугарија.

Борисов е еден од првите што го гледаа трејлерот за новото продолжение на филмот, кој се снима во Бугарија.

Би можело да ве интересира

Нетфликс објави листа од 55 нови филмови и телевизиски емисии за месец март

А1он

„Ел Периодико“: Бојко Борисов осомничен за наводно перење пари во Шпанија

Ана Ололовска

Борисов: Цела Европа сака да даде перспектива на Скопје и Тирана

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Момче во Загреб се залета и со сета сила турна маскота на мечка, па заработи кривична пријава

ВИДЕО: Даде отказ во живо откако по грешка беше прогласена за добитник на џекпот

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Фатен на дело: Полициски пес краде играчки донирани за сиромашни деца

Татјана Ташкова