zabava

Свет

Изречени 50 казни за прекршување на Ковид мерките во резиденцијата на Џонсон

А1он
Лондонската полиција изрече повеќе од 50 казни за посетителите на забавата во резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон и други владини згради за време на
Свет

ВИДЕО: Шпанската полиција растури нелегална новогодишна забава која траела 40 часа

А1он
Шпанската полиција растури нелегална забава во хангар во близина на Барселона, која траеше повеќе од 40 часа. На новогодишната забава присуствувале околу 300 лица. Сите
Свет

Разврат во британските ноќни клубови пред да стапат во сила новите мерки против коронавирусот

А1он
Велика Британија доживеа „брутална“ ноќ на разврат во ноќните клубови, откако десетици илјади Британци решија да „подмачкаат“ за последен пат пред влегувањето во сила на
Македонија

ВИДЕО: Неказнета остана журката во прилепски клуб, каде без маски и дистанца се пееше и пиеше

Кристијан Ландов
Забави во време на корона и рекорден број заразени за едно деноноќие се организираат и во Прилеп. Иако журките се забранети, организаторите за да привлечат
Магазин

Нетфликс објави листа од 55 нови филмови и телевизиски емисии за месец март

А1он
Последната недела од месец февруари завршува, време е да се сврти вниманието на новитетите што ги нуфи Нетфликс. Од филмската компанија најавена е многу возбудлива
Магазин

ВИДЕО: Момче во Загреб се залета и со сета сила турна маскота на мечка, па заработи кривична пријава

А1он
Момче кое на католичката бадникова вечер на плоштадот Бан Јелачиќ во Загреб пред вџашените минувачи собори маскота на мечка во која бил 31-годишен човек е
Магазин

ВИДЕО: Даде отказ во живо откако по грешка беше прогласена за добитник на џекпот

А1он
Шпанската телевизиска водителка Наталија Ескудеро вреснала пред телевизиската камера: „Не доаѓам утре на работа!“, откако при извлекувањето на премијата на шпанската лотарија, најголема во светот
Магазин

(ВИДЕО) Фатен на дело: Полициски пес краде играчки донирани за сиромашни деца

А1он
Куче кое работи во полицискиот оддел во Масачусетс (САД) е фатено како краде играчки од торба наменета за донација. Ќе бидете воодушевени од неговата реакција