zabava

Магазин

Во Скопје традиционална трка на дедомразовци

А1он
Традиционалната Дедомразовска трка ќе се одржи денеска во Скопје, на која повеќе стотици учесници во дедомразовски костуми ќе трчаат во центарот на главниот град. Трката
Магазин

ВИДЕО: Мис Нигерија со својата реакција ги инспирира жените ширум светот

А1он
Мис Нигерија, Њекачи Даглас постави нов стандард кога станува збор тоа како треба да се реагира на успехот на пријателите. Нигериската убавица не се повлече
Магазин

ВИДЕО: Кенгур првпат виде снег, неговата реакција е неодолива

А1он
Се чини дека во жешката Австралија, од каде потекнува снимката, понекогаш паѓа снег. Без разлика дали тоа има врска со климатските промени или не еден
Магазин

Новогодишна елка и базар на плоштадот во Скопје

А1он
Новогодишната елка поставена на плоштадот „Македонија“ светна вечерва, а почна со работа и новогодишниот базар „Винтерленд 2020“. Со тоа, во Скопје официјално почнува празнувањето во
Магазин

Пензионерка од Англија е опседната со Мурињо, има 38 тетоважи за Специјалниот

А1он
Госпоѓата Вив Бодикот која има 62 години, е најголемиот фан на Жозе Мурињо, а толку е опседната со него и луда по португалскиот тренер, што
Магазин

ВИДЕО: Ловци спасија заробен елен, неговата реакција е неверојатна

А1он
Двајца ловци пронајдоа елен чија нога беше заглавена во жичана ограда, а кога го ослободија неговата мирна реакција ги зачуди. Наместо да побегне, еленот остана
Магазин

ВИДЕО: Непослушен миленик му ја уништи целодневната работа на сопственикот

А1он
Снимката од куче што го уништи денот на сопственикот, насмеа многу корисници на социјалните мрежи. Сопственикот на непослушен миленик штотуку заврши цел ден на бетонирање,