tech

Магазин

„Епл“ го одложи претставувањето на новиот „Ајфон“

А1он
Компанијата „Епл“ ја презакажа планираната презентација на новите модели паметни телефони Ајфон за еден месец подоцна, односно кон крајот на октомври. Како што соопшти изданието
Магазин

Први фотографии од новиот „Галакси воч 3“

А1он
На јужнокорејската интернет-страница за сертификација на технолошки производи – НРРА, се појавија првите фотографии од новиот Самсунг „Галакси воч 3“ паметен часовник. Дизајнот ќе биде
Магазин

Самсунг направи ултра-заоблен монитор со фантастична технологија

А1он
Самсунг направи ултра-заоблен монитор за љубителите на таквиот облик и особено висока резолуција. Целта на „1000R“ мерката на новиот монитор е наменет за да одговара
Магазин

Гили ќе вложи 326 милиони долари во сателити за самоуправувачки автомобили

А1он
Кинеската приватна компанија Гили вложува 326 милиони долари за изградба на мрежа на сателити што ќе бидат одговорни за самоуправувачки автомобили. Гили се занимава со
Магазин

Епл казнет со 500 милиони долари за забавување на постарите „ајфони“

А1он
Американскиот технолошки гигант Епл ќе треба да плати вкупна отштета од 500 милиони долари на корисници, по обвиненијата дека компанијата ги правела постарите „ајфони“ побавни.