telefoni

Свет

Паметните телефони ќе дијагностицираат коронавирус

А1он
Камерата на секој паметен телефон ќе може да дијагностицира присуство на коронавирус, соопштија група научници од калифорниските универзитети во Беркли и Сан Франциско, нагласувајќи дека
Економија

Вестагер: Нокиа и Ериксон да одговорат дали се за продажба

А1он
Шефицата на Европската унија за заштита на конкуренцијата Маргрете Вестагер остави можност американската Влада да се стекне со акционерски акции кај водечките играчи во областа
Магазин

„Онор 6 Икс“ – смартфон од 240 евра што го нуди искуството на „Ајфон 7“

А1он
Овогодишниот Меѓународен саем за електроника во Лас Вегас доби својот прв херој – смартфонот „Онор Мидрејнџ 6 Икс“, кој за малку пари донесува исклучителни перформанси.
Магазин

Новите батерии би можеле да ги полнат телефоните за неколку секунди

А1он
 Материјалот кој го разви Универзитетот од Сари во соработка со Универзитетот од Бристол, може целосно да го замени начинот на кој ги полниме телефоните, бидејќи