bojko borisov

Македонија

Борисов в понеделник со Заев на одбележувањето 75. години од депортацијата на македонските Евреи

А1он
Во рамки на одбележувањето на 75. години од Холокаустот на македонските Евреи, в понеделник во Скопје ќе присуствува и бугарскиот премиер Бојко Борисов. Како што
Македонија

Франција го поздравува потпишувањето на Договорот за пријателство

А1он
Франција го поздравува потпишувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка што премиерите на Поранешната Југословенска Република Македонија (ПЈРМ) и на Бугарија, Зоран Заев и
Македонија

ВИДЕО: Заев и Борисов заедно се поклонија на гробот на Гоце Делчев

А1он
Да го помириме минатото и сегашноста заради идината на Македонија. Да се обединиме заради заедничките стартешки цели кои се од исклучителна важност за иднината на
Македонија

Заев и Борисов заедно ќе се поклонат на гробот на Гоце Делчев

А1он
Премиерите на Македонија и на Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов денеска на македонскиот државен и национален празник – Денот на Републиката, заедно ќе положат