bojko borisov

Македонија

(ВИДЕО) Борисов до мајката на Пендиков: Македонија ќе го доживее бугарскиот гнев

Орце Костов
Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов лично ќе го запознае претседателот на Европската народна партија Манфред Вебер со македонскиот Бугарин Христијан Пендиков кој беше претепан во
Регион

Петков: Борисов да се пензионира, а по реформите во судството – да оди во затвор

А1он
Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, мора да се пензионира бидејќи ја стопира реформата на партијата. Со него нема да се направи судска реформа, бидејќи со
Македонија

Пет години откако Заев и Борисов се изгушкаа по потпишувањето на Договорот за добрососедство

Орце Костов
Борисов потсети дека денеска се навршуваат точно пет години откако со тогашниот премиер Зоран Заев го потпиша Договорот за пријателство и добрососедство. Тој смета дека
Македонија

Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Македонија

Орце Костов
Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, посака успех во финализирањето на францускиот предлог за решавање на спорните прашања меѓу Бугарија и Македонија. Борисов за БГНЕС рече
Македонија

Бојко Борисов достави до Собранието предлог за кревање на ветото за Македонија

Орце Костов
Пратеничките групи на ГЕРБ и ДПС до канцеларијата на Народното собрание доставија два проекта за решавање на спорните прашања меѓу Софија и Скопје, јави известувачот
Регион

ВИДЕО: Полноќна тепачка пред куќата на Бојко Борисов поради Македонија

А1он
Претставниците на ВМРО, предводени од Ангел Џамбаски, се собраа на протест пред куќата на Бојко Борисов во Банкаја, според снимките споделени на Фејсбук. Повод за
Македонија

ВИДЕО: Кукавицата и лажго Петков ќе има поддршка од 59 пратеници на ГЕРБ за францускиот предлог, најави Бојко Борисов

Орце Костов
„Разговарав со пратениците на ГЕРБ и ги прашав дали ми веруваат да го поддржам предлогот на Франција. Ако се осмели овој кукавица и лажго, ќе
Регион

Цветанов: Политичката вина на Бојко Борисов е што ја засили зависноста на Бугарија од Русија преку „Турски тек”

А1он
Политичката вина на Бојко Борисов е што ја зголеми енергетската зависност на Бугарија од Русија преку гасоводот „Турски тек“, за БНР коментираше поранешниот министер за
Регион

Бојко Борисов пуштен од притвор: Брутално, не вратија во комунизмот

А1он
Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов вечерва е пуштен од притвор откако му истече 24-часовниот притвор, јави репортерот на БГНЕС. „Брутално, гадно, не вратија во комунизмот“,