gerb

Македонија

Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Македонија

Орце Костов
Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, посака успех во финализирањето на францускиот предлог за решавање на спорните прашања меѓу Бугарија и Македонија. Борисов за БГНЕС рече
Македонија

Бојко Борисов достави до Собранието предлог за кревање на ветото за Македонија

Орце Костов
Пратеничките групи на ГЕРБ и ДПС до канцеларијата на Народното собрание доставија два проекта за решавање на спорните прашања меѓу Софија и Скопје, јави известувачот
Македонија

ВИДЕО: Кукавицата и лажго Петков ќе има поддршка од 59 пратеници на ГЕРБ за францускиот предлог, најави Бојко Борисов

Орце Костов
„Разговарав со пратениците на ГЕРБ и ги прашав дали ми веруваат да го поддржам предлогот на Франција. Ако се осмели овој кукавица и лажго, ќе
Регион

Лорер: Преговорите со ГЕРБ и Движењето за права и слободи со овие лидери се невозможни

А1он
Изгласувањето недоверба доаѓа во време кога бугарската влада постигна резултати во борбата против корупцијата и ја прекинува зависноста од руските енергетски извори, изјави за бТБ
Регион

ВИДЕО: Приврзаници на ГЕРБ одржаа мирен протест пред зградата на бугарската Влада

А1он
Пред зградата на бугарската Влада денеска се одржа мирен протест за одбрана на лидерот на најголемата опозициска партија во земјата-ГЕРБ, јави дописникот на МИА од
Регион

Дончев: Доколку Герџиков не го мине првиот круг од претседателските избори во Бугарија, ГЕРБ во вториот ќе го поддржи Панов

А1он
Доколку ГЕРБ победи на парламентарните избори на 14 ноември со разлика од втората партија или коалиција поголема за 0,5 до еден отсто, оваа партија нема
Регион

Радев: Борисов се сокри од претседателските избори во Бугарија под тогата на ректорот Герџиков

А1он
Пред пет години Бојко Борисов се криеше под здолништето на Цецка Цачева, а сега се крие под тогата на ректорот на софискиот универзитет „Свети Климент
Регион

Герџиков потврди дека прифатил да биде кандидат на ГЕРБ на претседателските избори во Бугарија

А1он
Ректорот на Софискиот универзитет, Анастас Герџиков, прифати да биде претседателски кандидат, откако претходно денеска повеќе електронски медиуми во Софија ја објавија веста дека иницијативен комитет
Регион

Атанас Герџиков за кандидат за претседател на Бугарија, ќе добие поддршка од ГЕРБ на Борисов

А1он
Иницијативен комитет ќе го предложи актуелниот ректор на Софискиот универзитет „Свети Климент Охридски“, проф. Атанас Герџиков, за кандидат за претседател на Бугарија, јавија голем број