bojko borisov

Регион

Бугарско Обвинителство: Борисов е приведен поради наводни уцени

А1он
Полицијата во Бугарија го приведе поранешниот премиер Бојко Борисов како дел од истрагата за наводни уцени што датираат од 2014 до 2019 година, соопштија денеска
Регион

ВИДЕО: Приврзаници на ГЕРБ одржаа мирен протест пред зградата на бугарската Влада

А1он
Пред зградата на бугарската Влада денеска се одржа мирен протест за одбрана на лидерот на најголемата опозициска партија во земјата-ГЕРБ, јави дописникот на МИА од
Регион

Петков: Апсењата на Борисов и неговите соработници покажуваат дека никој не е над законот

А1он
Бугарскиот премиер Кирил Петков, во видео порака лиферувана од прес-службата на бугарската Влада, изјави дека апсењата на поранешниот премиер и лидер на ГЕРБ, Бојко Борисов,
Регион

Ангелов ги повика приврзаниците на ГЕРБ на протести пред бугарската Влада

А1он
Поранешниот министер за здравство Костадин Ангелов, кој е пратеник на ГЕРБ во 47. Народно собрание на Бугарија, ги повика симпатизерите на неговата партија утре да
Регион

Бугарското МВР ја избриша веста за апсењето на Борисов

А1он
Бугарското Министерство за внатрешни работи ја отстрани веста од својата интернет-страница за апсењето на лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, јав БГНЕС. Претходно, ГЕРБ и бугарските
Регион

Бугарската полиција го приведе Бојко Борисов

А1он
Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов, неговата советничка за медиуми Севдалина Арнаудова, поранешната пратеничка Менда Стојанова и поранешниот министер за финансии Владислав Горанов се приведени. Полицијата
Македонија

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Македонија во ЕУ

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности, меѓу кои и средбата со Бојко Борисов и раководството
Регион

Борисов: Советодавниот совет за национална безбедност свикан од Радев беше апсолутно непотребен

А1он
Советодавниот совет за национална безбедност, свикан од претседателот на Бугарија Румен Радев на тема Северна Македонија, беше апсолутно непотребен, бидејќи само ги потврди намерите запишани