bojko borisov

Регион

Борисов од Брисел: Бугарија ќе добие 29 милијарди евра од ЕУ

А1он
Бугарија ќе добие околу 29 милијарди евра од европските фондови во наредните години. Ова го најави бугарскиот премиер Бојко Борисов по средбата на лидерите на
Регион

(ВИДЕО) Бојко Борисов на вонреден состанок во Брисел: Се надевам дека ќе има договор

Горјан Грнчаровски
Бугарскиот премиер Бојко Борисов денес и утре е во официјална посета во Брисел поради претходно свиканиот вонреден состанок на Европскиот совет. „Ова е исклучително важен
Регион

Радев за тврдењето на Борисов дека го снимал со дрон: Мојата фантазија сепак има граници

А1он
Бугарскиот претседател Румен Радев денеска оцени дека најголема закана за Владата е токму премиерот Бојко Борисов. – Никој не може подобро да ја дискредитира Владата
Регион

ВИДЕО: Бугарскиот премиер Борисов снимен во спалната соба со дрон

А1он
Во јавноста денес се појавија фотографии од бугарскиот премиер, Бојко Борисов кој лежи во спална соба гол покриен со прекривка. На социјалната мрежа Фејсбук беше
Македонија

Борисов: Ние кажавме кои се нашите услови за ЕУ-интеграцијата на Северна Македонија

А1он
Ние кажавме кои се нашите услови за Република Северна Македонија да биде примена во Европската унија, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов на министерскиот совет вечерва
Регион

ВИДЕО: Борисов слушајќи ја „Корона чао“ од Дац и Митевски посочи дека Северна Македонија ја има поддршката од Бугарија

Кристијан Ландов
Бугарскиот премиер, Бојко Борисов сподели видео на социјалните мрежи од обиколката која ја правел низ Бугарија, слушајќи ја преработката „Корона чао“ од Драган Спасов-Дац и
Регион

Борисов: Црквите во Бугарија за Цветници и Велигден ќе бидат отворени

А1он
Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска соопшти дека православните цркви и храмови во земјата ќе бидат отворени за време на Цветници и Велигден и покрај кризата
Регион

„Ел Периодико“: Бојко Борисов осомничен за наводно перење пари во Шпанија

А1он
Каталонската полиција и обвинителството за борба против корупцијата во Шпанија врши истрага дали бугарскиот премиер Бојко Борисов е поврзан со евентуално перење пари во таа
Македонија

Борисов: Цела Европа сака да даде перспектива на Скопје и Тирана

А1он
Имаме ретка шанса, цела Европа сака да даде перспектива на Република Северна Македонија и Албанија и воопшто на Западен Балкан. Но, се повеќе расте чувството
Видео Македонија

ВИДЕО: Пред Борисов наведната глава и договорот важи, во Скопје не важи

Габриела Димковиќ-Мишевска
За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, до вчера „штетниот договор со Бугарија“, стана пријателски, па дури прозборе и на бугарски на средба со бугарскиот премиер