ВИДЕО: Започна официјалната средба на Заев и Борисов во Софија

Од:

Во Софија започна официјалната средба меѓу двајцата премиери, Зоран Заев и Бојко Борисов.

На средбата како што претходно беше најавено двајцата премиери ќе разговараат за развојот на соработката во разни сектори, проекти во областа на инфраструктурата и транспортот, како и спроведувањето на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка.

Премиерот Заев ја предводи владината делегација од Република Македонија во официјална работна посета на Република Бугарија, во која се и министерот за култура, Асаф Адеми, како и националниот координатор за култура, Роберт Алаѓозовски.

Би можело да ве интересира

Заев: Белиот дворец се уште е заложник на Груевски, ќе има судска разрешница на сите процеси

Предраг Петровиќ

Борисов: Цела Европа сака да даде перспектива на Скопје и Тирана

Предраг Петровиќ

Заев: Кажував се што знам за „Монструм“, за да се дојде побрзо до вистината

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Заев сведочи во „Монструм“: Бомбите за случајот ги предадов во СЈО

Кристијан Ландов

Можна лидерска средба Заев – Мицкоски

А1он

Заев: Апелирам опозицијата да биде одговорна и да не го злоупотребува овој преоден период

Предраг Петровиќ