verusevski

Македонија

Синот на Зоран Верушевски ја снимал објавената снимка од разговрот со Заев

Кристијан Ландов
Александар Верушевски, син на функционерот во СДСМ, Зоран Верушевски, тонски го снимал лидерот Зоран Заев пред четири години во Струмица. Заев обзнани дека објавената снимка
Македонија

Верушевски за душевна болка бара 71 илјади евра од државата зашто бил неосновано уапсен и притворен

Васко Маглешов
Ексразузнавачот и советник за безбедност на премиерот, Зоран Заев, Зоран Верушевски ја тужи државата за двата неосновани притвора со кои беше во затвор 11 месеца
Македонија

Со 67 години адвокатот на Верушевски претендира на антикорупциската фотелја

Ангеле Илиевски е еден од кандидатите за член или претседател на новата Антикорупциска комисија. Иилиевски има полни 67 години, и по основ на старост беше
Македонија

Верушевски побарал доколку може да се снимаат и броевите на Груевски и Мијалков

А1он
Зоран Верушевски, откако почнало вадењето на телефонските разговори, побарал доколку може, да се маркираат односно да се внесат во системот за прислушување броевите на тогашниот
Uncategorized

Врховен суд: Не може да одговара помагачот за прислушувањето, ако не биде осуден Зоран Верушевски

А1он
Пресудата за единствениот осуден во случајот „Пуч“, Звонко Костовски, е нејасна и противречна, наведе кривичниот совет на Врховниот суд во одлуката за барањето за заштита
Видео Македонија

(ВИДЕО) Лазаревски: Сега ќе имавме диктатура, ако не откриевме дека се прислушува

А1он
Ѓорѓи Лазаревски, еден од луѓето без кои јавноста никогаш немаше да ги слушне „бомбите“ што ги објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за време на
Видео Македонија

ВИДЕО: Заев и Верушевски пристигнаа, Груевски го нема

А1он
Во Кривичниот суд на денешното рочиште за случајот „Пуч“ се појавија поранешниот директор на Дирекција за безбедност и контраразузнавање (ДБК), Зоран Верушевски и лидерот на
Македонија

ВИДЕО: Верушевски и Лазаревски излегоа од затвор

А1он
Обвинетите во случајот „Пуч“, Зоран Верушевски и Ѓорѓи Лазаревски излегоа од притвор во казнено-поправната установа во Шутка денеска попладне. По излегувањето влегле во такси и
Македонија

Верушевски и Лазаревски денеска излегуваат од затвор

А1он
Основен суд 1 Скопје соопшти дека поранешниот директор на УБК Зоран Верушевски, првообвинет во случајот „Пуч“ денеска излегува од притвор. Од притвор ќе биде ослободен