verusevski

Македонија

Адвокатот Илиевски: Верушевски е уплашен за својот живот

А1он
Зоран Верушевски, првоосомничен во аферата „Пуч“ бил уплашен за својот живот и лут поради притворањето на неговата сопруга. Ваква порака пренесе неговиот адвокат Ангеле Илиевски,
Македонија

30 дневен притвор за сопругата на Верушевски и функционерот од Струмица

А1он
Пред полноќ, заврши распитот на второ и трето осомничените лица во случајот „Пуч“. Скопскиот Кривичен суд по распитот пред судија, на второ и трето осомничените
Македонија

МВР го товари Верушевски за прикажување детска порнографија

А1он
МВР се огласи со соопштение за синоќешното апсење на поранешниот директор на ДБК, Зоран Верушевски. Верушевски пред полноќ беше приведен од неговиот дом и однесен
Македонија

Уапсен Зоран Верушевски

А1он
Поранешниот директор на Дирекцијата за безбедност и контраразузнавање (ДБК), во времето кога на власт беше СДСМ, вечерва е уапсен, јави телевизија Алфа. Разузнавачот Верушевски се