verusevski

Македонија

Верушевски и Лазаревски ќе излезат од затвор деновиве

А1он
Обвинетите во Пуч кои речиси една година се наоѓаат во притвор, Зоран Верушевски и Ѓорги Лазаревски, ќе излезат од затвор деновиве откако ќе стане правосилно
Македонија

Верушевски не е се уште пуштен во домашен притвор

А1он
Поранешниот директор на УБК, Зоран Верушевски, и покрај пишувањето на неколку медиуми сепак не излезе денеска од притворот во Шутка. Ова вечерва го потврдија и
Македонија

Судот бара од Јанева да ги достави пасошите на Верушевски и Лазаревски

А1он
Пред да одлучи Основниот суд Скопје 1 – Скопје дали ќе им биде укината мерката притвор на обвинетите во случајот „Пуч“, Зоран Верушевски и Ѓорги
Македонија

Верушевски може да излезе од притвор следната недела

А1он
Првообвинетиот во случајот „Пуч“ и поранешен директор на УБК, Зоран Верушевски, следната недела може да излезе на слобода доколку судот го прифати барањето на специјалното
Видео Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот на Верушевски: Овој суд повеќе нема да биде надлежен

А1он
Време е да се размислува за специјалниот јавен обвинител кој од 15-ти септеври ќе ја преземе целокупната работа. Овој суд повеќе нема да биде надлежен,
Македонија

Верушевски доби три години затвор за пиштолот

А1он
Поранешниот директор на УБК, Зоран Верушевски денеска беше осуден на тригодишна казна затвор за пиштолот кој беше најден во неговиот дом, по претресот извршен во
Македонија

Обвинителство од 2012 година знае дека Верушевски поседува службено оружје

А1он
Службеното оружјето за кое е поднесено обвинение против поранешниот прв разузнавач, Зоран Верушевски, не е нов факт за Обвинителството затоа што истото оружје било дел
Македонија

Верушевски повторно на распит во Обвинителство

А1он
Верушевски повторно на распит во Обвинителство. Поранешниот директор на УБК, Зоран Верушевски, по втор пат е на распит во Обвинителството за организиран криминал. Тој околу
Македонија

Верушевски во Обвинителство испрашуван само за незаконско поседување оружје

А1он
Екс првиот разунувач Зоран Верушевски, притворен во акцијата „Пуч“ во Јавното обвинителство, бил испрашуван исклучително за двата пиштоли кои беа пронајдени во неговиот дом. Според