ВИДЕО: Заев и Верушевски пристигнаа, Груевски го нема

Од:

Во Кривичниот суд на денешното рочиште за случајот „Пуч“ се појавија поранешниот директор на Дирекција за безбедност и контраразузнавање (ДБК), Зоран Верушевски и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во својство на обвинети.

dobivaj vesti na viber

Поранешниот премиер Никола Груевски, иако беше барано од СЈО да се појави како сведок, се уште го нема.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Џамбаски: Димитар Ковачевски му го носеше кафето на Заев, името му е бугарска Али Експрес верзија

Орце Костов

Заев: 75 % од граѓаните се против референдум за договорот со Бугарија, останатите 25 % се вмровци

Маја Илиевска-Пачемска

Стоилковски: Дали луксузните имоти во кои престојуваат Заеви во Дубаи се нивна сопственост?

(ВИДЕО) Стојменов: Заев стои зад блокадата на градилиштето „Беко“, притисокот беше да го продадам евтино

Маја Илиевска-Пачемска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да го праша Заев како се стекна со фабриките за марихуана и лиценцата за експлоатација на глина за Еленица

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски бетер од Заев, тоа што не успеа да распродаде едниот со Бугарија, го продава другиот