ВИДЕО: Заев и Верушевски пристигнаа во СЈО

Од:

Премиерот Зоран Заев заедно со Зоран Верушевски пристигнаа на распит во СЈО, каде што ќе дадат исказ за случајот „Таргет“.

dobivaj vesti na viber

При влегувањето тие не кажаа ништо за медиумите. Се очекува да дадат изјава по завршувањето на распитот.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Одбраната на Рашковски тврди: Зоран Заев потврдил дека набавката е законска, а софтверот за потребите на Владата

Орце Костов

Пет години откако Заев и Борисов се изгушкаа по потпишувањето на Договорот за добрососедство

Орце Костов

(ВИДЕО) Интервју со синот на Катица Јанева: Во пералната и фонтаната ни бараа прислушкувани разговори, мајка ми има што да каже, ќе дојде ден

Кристијан Ландов

Предистрагата за високите бонуси на поранешните специјални обвинители не мрда од „мртва точка“

Кристијан Ландов

Заев додели плакети на пратениците од првиот состав на Собранието

А1он

Пендаровски го прими известувањето за оставката на Заев

А1он