oruzje

Регион

Началникот на лесковачката Психијатриска болница шокираше со свои слики: Позираше вооружен со пушки и пиштоли

А1он
Фотографиите кои самиот шеф на лесковачката психијатрија ги објави на социјалните мрежи ја обиколија Србија и почнаа лавина негативни коментари на неговата сметка. Министерката за
Македонија

Дујовски: Треба да се зборува за отворени кампањи за тоа дали граѓаните имаат потреба од оружје

А1он
Последните случувања во соседна Србија каде малолетник пред два дена со пиштол уби и повреди соученици и 21-годишно момче со пиштол уби и рани повеќе
Македонија

ВИДЕО: Уништени околу 1.400 килограми дрога и 270 парчиња оружје запленети минатата година

А1он
Околу 1.400 килограми различни видови дрога и околу 270 парчиња оружје запленети во текот на минатата година вечерва се уништени во кругот на фабриката „Макстил“.
Македонија

Притворен скопјанец кој дома чувал „калашников“

А1он
Единицата за сериозен криминал и кривични дела против културното наследство при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал на 06.02.2023 до Основно јавно обвинителство
Македонија

Претрес во скопско, пронајдени оружје и муниција, приведено едно лице

А1он
Вчера полициски службеници го уапсија И.Б.(57) од скопското село Копаница. По претходно добиена судска наредба за претрес од страна на судија на претходна постапка од
Свет

Бајден: Америка има морална обврска подобро да го регулира огненото оружје

А1он
Американскиот претседател Џо Бајден изјави денеска – десет години по масакрот во училиштето во Сенди Хук, дека Америка има „морална обврска“ подобро да ја регулира
Свет

Крозето: Италија ќе побара продолжување на законот за испорака на оружје за Украина во 2023 година

А1он
Италијанската Влада ќе побара од Парламентот да усвои нов закон за воено и цивилно снабдување на Украина во 2023 година, изјави италијанскиот министер за одбрана
Македонија

Претрес во битолско, пронајдено оружје, приведено едно лице

А1он
Денеска полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода Ј.Н.(28) од Битола, извести МВР. – При претрес во неговиот дом во
Македонија

Приведен дилер од кичевско, пронајдени дрога и пиштол

А1он
На 21.10.2022 во 21.45 часот на крстосницата на ул.„Загорје“ со регионален пат Кичево-Осломеј, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево го лишиле од