ojo

Македонија

ОЈО предложи притвор за возачот од сообраќајната незгода кај Требениште

А1он
Основното јавно обвинителство – Охрид поведе постапка против возачот на товарното возило – влекач кој учествуваше во сообраќајната несреќа во која животот го загуби едно
Македонија

По признанието на Богов, Јавното обвинителство да ги повика сите сведоци за кривичните пријави против Миноски и Бришкоска

А1он
Гувернерот Богов, во интервјуто за Алсат-М телевизија, обидувајќи се да го оправда своето присуство на конференциската врска со агентите и кредиторите одржана на 18.07.2016 година,
Македонија

Се уште се трага по мажот и автомoбилот во акумулацијата Калиманци

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Делчево и натаму врши увид на локацијата кај вештачката акумулација Калиманци, каде вчера беше пронајдено телото на
Македонија

ОЈО товари директор од Велес за неправилности за екскурзија на ученици

А1он
Основното јавно обвинителство – Велес поднесе Обвинителен предлог против едно лице – директор на средно училиште во овој град, поради постоење на основано сомнение за
Македонија

Изречена пресуда за обвинетите во предметот „Чекан“-вкупно 53 и пол години затвор

А1он
По поднесено обвинение од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција и одржани судски рочишта на кои беа изведени предложените докази, денеска
Македонија

Основното јавно обвинителство – Скопје предложи мерки на претпазливост за 13 лица вработени во Агенцијата за катастар на недвижности

А1он
Основното јавно обвинителство – Скопје, оформи предмет поради постоење на основано сомневање дека 13 лица од Скопје, вработени во Агенцијата за катастар на недвижности сториле
Македонија

Основното јавно обвинителство – Гостивар го истражува вчерашниот настан во кој едно лице го загуби животот

А1он
Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гостивар издаде Наредба за спроведување на истрага за синоќешното пукање во Гостивар кога животот го загуби дваесет