ojo

Македонија

OJO нареди нови анализи и вештачења за смртта на Крпач

А1он
Основното јавно обвинителство (ОЈО) и покрај завршената обдукција на Коста Крпач, доцна синоќа издало наредба за нови дополнителни анализи, пренесе 24Вести. – ОЈО изврши координација
Македонија

ОЈО: Мотивите за убиствата и самоубиството во Волково допрва ќе се утврдуваат

А1он
Првичните сознанија, по извршениот увид од страна на јавен обвинител од ОЈО – Скопје за убиствата и самоубиството во Волково упатуваат на извршено двојно убиство
Македонија

ОЈО за гонење организиран криминал демантира дека имало контра-акција во Централен регистар

А1он
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција преку соопштение објавено на неговата веб страница најостро реагира и ги демантира информациите објавени во
Македонија

(ВИДЕО) Јанева: И претседателот и пратениците и уставните судии се избрани нелегитимно

А1он
Од доказите што Специјалното јавно обвинителство ги има за случајот „Титаник“, произлегува дека самиот избор на претседател, на уставните судии и на пратениците во Собранието
Македонија

Јавното обвинителство формира Комисија за изборни нерегуларности

А1он
Јавниот обвинител на Република Македонија донесе одлука за формирање привремена Комисија за следење на евентуални изборни нерегуларности што би биле сторени при организирањето и спроведувањето
Македонија

Јавно обвинителство: Сите документи за „Пуч“ се предадени на Катица Јанева

А1он
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција тврди дека ја има предадено документацијата со сите описи и докази за „Пуч“ на Специјалното
Македонија

ОЈО го предупреди Чавков дека открива детали кои се тајна во предистражна постапка

А1он
Заменик министерот за внатрешни работи, Митко Чавков, денеска пред јавноста откри детали кои се тајна во предистражната постапка за фалсификување на личните карти и со