kredit

Македонија

Во Собранието се одлучува за кредитот од 90 милиони евра за справување со епидемијата

А1он
Спречување, откривање и одговор на заканата од коронавирусот, како и зајакнување на националните системи за подготвеност на јавното здравство во државата има за цел реализацијата
Економија

Иако здравствениот систем пука по шевови, непотпишаниот кредит од Светска банка одложен за да не се политизира

Маја Илиевска-Пачемска
На пари од Светска банка за брзо закрепнување од кризата предизвикана од пандемијата Министерството за здравство, Министерството за труд и социјала и Агенцијата за вработување
Економија

Развојната банка ќе склучи договори со 476 компании за кредити од Ковид 1, ќе се разгледа можност за дополнителни средства

А1он
Развојната банка ќе склучи договори со 476 компании кои ќе добијат поддршкa од 316.038.500 денари преку кредитната линија од Компензационите фондови од странска помош со
Економија

Бескаматна кредитна линија Ковид1 во износ од 5,7 милиони евра

А1он
Развојна банка на Северна Македонија денеска ја доставува првата информација до Владата за обработените кредитни апликации кои ги исполнуваат условите за бескаматни кредити, во вкупен
Свет

„Алибаба“ нуди кредит од речиси три милијарди долари за фирми погодени од коронавирусот

А1он
Холдинг групата “Алибаба” соопшти дека финансиската единица “Вест банк” ќе понуди кредит од 2,86 милијарди долари за компаниите во Кина кои се погодени од коронавирусот.
Економија

Почнува аплицирањето за субвенциониран станбен кредит по камата од 2,9 отсто

А1он
Граѓаните отсега можат да аплицираат за новите и подобрени услови за субвенциониран станбен кредит. Со објава на законските измени во Службен весник стапуваат во сила
Економија

Со еден Клик до Кредит – Брзо, Сигурно и Евтино

А1он
Развојот на онлајн кредитирањето во Македонија се движи со голема експанзија во последните неколку години. Сето тоа е резултат на различниот и многу полесен начин
Економија

Најбрзо и најкомфорно купување во Нептун на рати преку IuteCredit само со лична карта

А1он
Следејќи ја својата мисија да овозможи најдобро шопинг искуство на своите клиенти, Нептун во својата палета на услуги го вклучува и новиот растечки тренд на
Економија

Во ноември нова кредитна линија од ЕИБ за компаниите

А1он
Наскоро се очекува да почне реализацијата на четвртата кредитна линија од Европската инвестициона банка (ЕИБ) во износ од 100 милиони евра, најави денеска премиерот Никола Груевски