kredit

Економија

Од утре почнува аплицирањето за бескаматен кредит за трговски радиодифузни друштва

А1он
Од утре, 8 јули, од 09:00 часот почнува аплицирањето за бескаматниот кредит од кредитната линија за трговски радиодифузни друштва. Јавниот повик за оваа кредитна линија
Македонија

Тинејџер од кумановско сакал да подигне кредит со личната карта на постариот брат

А1он
Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 16-годишник од кумановско, кој се обидел да подигне брз кредит, приложувајќи ја личната карта на неговиот постар брат. „СВР
Македонија

Во Собранието се одлучува за кредитот од 90 милиони евра за справување со епидемијата

А1он
Спречување, откривање и одговор на заканата од коронавирусот, како и зајакнување на националните системи за подготвеност на јавното здравство во државата има за цел реализацијата
Економија

Иако здравствениот систем пука по шевови, непотпишаниот кредит од Светска банка одложен за да не се политизира

Маја Илиевска-Пачемска
На пари од Светска банка за брзо закрепнување од кризата предизвикана од пандемијата Министерството за здравство, Министерството за труд и социјала и Агенцијата за вработување
Економија

Развојната банка ќе склучи договори со 476 компании за кредити од Ковид 1, ќе се разгледа можност за дополнителни средства

А1он
Развојната банка ќе склучи договори со 476 компании кои ќе добијат поддршкa од 316.038.500 денари преку кредитната линија од Компензационите фондови од странска помош со
Економија

Бескаматна кредитна линија Ковид1 во износ од 5,7 милиони евра

А1он
Развојна банка на Северна Македонија денеска ја доставува првата информација до Владата за обработените кредитни апликации кои ги исполнуваат условите за бескаматни кредити, во вкупен
Свет

„Алибаба“ нуди кредит од речиси три милијарди долари за фирми погодени од коронавирусот

А1он
Холдинг групата “Алибаба” соопшти дека финансиската единица “Вест банк” ќе понуди кредит од 2,86 милијарди долари за компаниите во Кина кои се погодени од коронавирусот.
Економија

Почнува аплицирањето за субвенциониран станбен кредит по камата од 2,9 отсто

А1он
Граѓаните отсега можат да аплицираат за новите и подобрени услови за субвенциониран станбен кредит. Со објава на законските измени во Службен весник стапуваат во сила
Економија

Со еден Клик до Кредит – Брзо, Сигурно и Евтино

А1он
Развојот на онлајн кредитирањето во Македонија се движи со голема експанзија во последните неколку години. Сето тоа е резултат на различниот и многу полесен начин