krmov

Македонија

Апасиев и Крмов поднесоа кривична пријава против Талат Џафери

А1он
Пратениците на Левица – проф. д-р Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесоа заедничка кривична пријава против претседателот на Собранието
Македонија

Џафери: Полицијата изврши увид, Крмов ќе треба да ја плати направената штета

А1он
По завршување на продолжението на 131. седница и гласањето за новиот Деловник на Собранието синоќа во пленарната сала припадници на МВР извршиле увид на направената
Македонија

(ВИДЕО) Апасиев со чевел им ставаше печат на амандманите: „Ова е по сите шверцерски стандарди на ДУИ“

Орце Костов
После втората пауза дадена во Собрание поради инцидентите во кои пратениците на Левица, ревлтирани од неприфаќањето на амандманите за измени на Деловникот, кршеа монитори и
Македонија

(ВИДЕО) Левица пак демолираше во Собрание: „На ова пудлициве од ВМРО сите им се лижат оти ќе прават Влада“

Орце Костов
После инцидентот во кој пратениците на Левица, Борис Крмов и Димитар Апасиев го искршија мониторот на спикерот Горан Мисовски и гаѓаа со амандманите кои не
Македонија

(ВИДЕО) Драма во Собрание: Крмов од Левица му го искрши компјутерот на спикерот, Апасиев го гаѓаше Мисовски со амандмани

Орце Костов
Револтиран од тоа што Собранието ги отфрли амандманите на Левица поднесени во однос на измените на Деловникот, пратеникот Борис Крмов збесна на говорницата и барајќи
Македонија

Крмов: Бесрамно мешање во внатрешните работи од страна на САД, продолжете да барате „руско влијание“

А1он
Дипломатот кој Македонците ги нарече „православни луѓе“, доаѓа во Скопје да врши притисок за уставни промени, вели во својот пост пратеникот од „Левица“, Борислав Крмов,
Македонија

Крмов: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ денеска на „обработка‘‘ кај странскиот фактор

А1он
Денес, ДПМНЕ ќе им ги испорачаат сите 44 пратеници на министрите за надворешни работи на Австрија, Чешка и Словачка на „обработка“. Првично, при средбата со