boris krmov

Македонија

Крмов: Мицкоски и Гаши ги прекршија собраниските процедури уште на втора седница

А1он
Носењето на закони, чии текстови се менуваат на буквално 12 часа пред седницата е класичен шверцерат! Левица цврсто стои на ставот дека системските закони кои
Македонија

Крмов: Лошо почна Собранието, Левица е четврта сила во Парламентот, а веќе е оштетена

А1он
Левица како партија е четврта политичка сила во Собранието, по ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и ДУИ, но веќе во старт ова собраниско мнозинство ја оштети нашата партија
Македонија

Крмов од Берово: Левица се залага за задолжителни домашни полици во сите маркети и колонијални продавници

А1он
На средбите со граѓаните на Берово, пратеникот од Левица и Носител на листа во ИЕ3, Борислав Крмов, обраќајќи се кон земјоделските произведители, истакна дел од
Македонија

Крмов од Македонска Каменица: Посебен закон за пензионирање на рударите, 20 години стаж и 10 години бенефициран стаж

А1он
Носителот на листата на Левица во ИЕ3 – пратеникот Борислав Крмов, заедно со членот на Президиумот на Левица – Александар Симонов и советникот од Левица,
Македонија

Финансирањето на телевизиите со државни пари ги сплоти СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ: „Законот за поткуп на медиуми“ќе се носи по скратена постапка

Орце Костов
Измените на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со кои Владата си отвора пат да ги финансира националните телевизии преку државни кампањи од јавен