damjan mancevski

Македонија

(ВИДЕО) Манчевски: Кадрите на ВМРО-ДПМНЕ во преодната влада се кадри на Груевски кои се обидуваат да го обноват режимот

А1он
Потпретседателот на СДСМ и министер за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски изјави дека кадарот што ВМРО-ДПМНЕ неполн месец го има во преодната влада со
Македонија

(ВИДЕО) Манчевски: Не сакаме некој да остане без работа со трансфер на државната администрација кај приватниците

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, ја уверува јавноста дека не сака луѓе да останат без работа и да има жртви на процесот
Македонија

Манчевски: Борбата против дезинформациите е дел од нашите обврски кон НАТО

А1он
Хибридните закани, поврзани со информациите и заканите што влијаат врз политичките, територијалните и економските аспекти на една земја преку користење на информациите, дезинформациите, неинформирањето и
Македонија

Анализа: Кои од министрите на Заев се најголемо разочарување за јавноста

Маја Илиевска-Пачемска
По ветувањето на премиерот Зоран Заев дека ќе ги отстрани слабостите во владеењето кои предизвикаа реакција кај јавноста, „А1 он“ направи анализа кои министри предизвикале
Македонија

Манчевски и Поповски се сретнаа со заменик-директорот за Отворено владино партнерство Џо Пауел

А1он
Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски денеска се сретнаа со заменик-директорот
Македонија

Меѓуинституционална соработка за борба против корупцијата и перење пари

А1он
Денеска во Владата на Република Македонија се одржа Свечено потпишување на Меморандум за соработка за користење на Системот за собирање и обработка на статистички податоци
Економија

(ВИДЕО) Манчевски: Повисоки плати и поголема заштита за инспекторите

А1он
Повисоки плати, поголема заштита за инспекторите со законот за инспекциски надзор, најави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски. „Целта е да се воведе
Видео Македонија

ВИДЕО: Манчевски бара оставки од сите роднини на функционери од опозицијата

А1он
Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски бара да се повлечат од работните места сите роднини на функционери не само од власта, туку и
Македонија

Манчевски во Сараево: Нема да дозволиме Иванов и Груевски за лични интереси да го спречат формирањето на новата Влада!

А1он
Потпретседателот на СДСМ и пратеник, Дамјан Манчевски учествува на Регионалниот Форум за Лидерство – Интегритет на политичките партии (Regional leadership Forum for SEE parties Political