press

Македонија

Мицкоски: Предложениот закон за ЈО е за амнестија на Заев и за дел од поранешното раковоството на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Насилничкото и шверцерско туркање на законот за Јавно обвинителство ја потврдува намерата на Зоран Заев за бегство од одговорност за скандалите, криминалиите и аферите кои
Македонија

(ВИДЕО) Манчевски: Кадрите на ВМРО-ДПМНЕ во преодната влада се кадри на Груевски кои се обидуваат да го обноват режимот

А1он
Потпретседателот на СДСМ и министер за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски изјави дека кадарот што ВМРО-ДПМНЕ неполн месец го има во преодната влада со
Македонија

(ВИДЕО): Љутков: СДСМ со Предлог-законот за култура ги брише националниот и државниот интерес во културата

А1он
Предлог-законот за култура којшто од следната работна недела треба да се најде пред пратениците, воопшто не ги исполнува методолошките и номотехничките стандарди за изработка на
Македонија

(ВИДЕО) Мисајловски: Од 6.000 вработени административци за два месеци, само 536 биле во Македонски шуми

А1он
Во изминативе неколку години, а со исклучително засилено темпо во изминатите неколку месеци се случува процес на оптоварување на државните институции со огромен број нови
Македонија

Пендаровски: Модернизација на армијата и европски услови за војниците се мој врвен приоритет

А1он
Денеска сакам да ги претставам моите заложби и проекти како иден врховен командант на македонската Армија. Армијата е гарант на суверенитетот, независноста и неповредливоста на