misajlovski

Македонија

Мисајловски: Законите за автопатите на „Бехтел и Енка“ не се реформски процеси и тие не смеат да бидат со европско знаменце

А1он
ВМРО-ДПМНЕ продолжува на терен во повеќе населени места тука во Гази Баба. Ќе разговараме за сите актуелни проблеми и сите теми кои моментално ја тиштат
Македонија

Мисајловски: Одбивањето на оставки од Владата за трагичниот случај во Тетово значи дека немаат морал и дека не чуствуваат одговорност

А1он
Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две
Македонија

Мисајловски: Од утре почнува кампањата за собирање потписи за поништување на Законот за попис

А1он
Од утре почнува кампањата за собирање на потписи за понишување на Законот за попис најави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски и упати апел до сите
Македонија

(ВИДЕО) Мисајловски: Ќе поднесеме интерпелација за Николовски и за Маричиќ

А1он
Македонија со Заев падна на 111 место на листата на корупција на Транспаренси, убедливо најлошо до сега, а состојбата со корупцијата е полоша и од
Македонија

Мисајловски од Шуто Оризари: Се обврзуваме на поголеми пензии

А1он
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на партиската изборна листа во изборната единица 2, Владо Мисајловски, денеска ја посети општина Шуто Оризари, каде што оствари средби
Македонија

Мисајловски: Се обврзуваме на 1.000 километри регионални патишта

А1он
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа за пратеници во втората изборна единица Владо Мисајловски при денешната посета на Шуто Оризари истакна дека Шуто
Македонија

(ВИДЕО) Мисајловски: Во продавница на моето семејство е фрлена експлозивна направа

А1он
Во семејната продавница на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски доцна синоќа била фрлена експлозивна направа. Мисајловски вели дека нема човечки жртви и причинета е материјална
Македонија

(ВИДЕО) Мисајловски: Од 6.000 вработени административци за два месеци, само 536 биле во Македонски шуми

А1он
Во изминативе неколку години, а со исклучително засилено темпо во изминатите неколку месеци се случува процес на оптоварување на државните институции со огромен број нови
Македонија

(ВИДЕО) Мисајловски од Штип: Ништо не е остварено од тоа што беше ветено

А1он
ВМРО-ДПМНЕ е повторно на терен. ВМРО-ДПМНЕ ќе го има насекаде во Република Македонија за да го продолжиме серијалот и да покажеме на граѓаните дека СДСМ