vlado misajlovski

Македонија

Мисајловски: Власта е на одмор, додека Македонија гори, народот и пожарникарите се хероите кои ќе ја спасат оваа држава

А1он
– Македонија се соочува со огромна катастрофа. Пожарите загрозуваат села и градови, загрозуваат животи и имот на граѓаните, уништија илјадници хектари шуми, а власта никаде
Македонија

Мисајловски: Време е Македонија да има документ со црвени линии за македонскиот идентитет и јазик

А1он
Да немаше идентитетски барања за повторно редефинирање на македонскиот народен идентитет и јазик немаше ниту да има блокада од страна на Бугарија. Блокадата од Бугарија
Видео Истражувања

ВИДЕО: Компанија од Слупчане изградила бензинска кај Табановце со одобрение старо 23 години, потпишал ексминистерот за транспорт, Владо Мисајловски

Маја Илиевска-Пачемска
Патниците кои влегуваат во Македонија преку граничниот премин Табановце не можат да наполнат бензин, ниту да застанат на пауза на првата бензинска станица на која
Македонија

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ја заврши пругата до Бугарија и ќе изгради експресен пат од Куманово до Крива Паланка

А1он
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборна единица 2, Владо Мисајловски денеска беше во посета на Куманово каде што оствари повеќе средби со граѓани, на
Македонија

Мисајловски: На 15 јули масовно да излеземе на гласање

А1он
Носителот на листа за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија“ на втората изборна единица, Владо Мисајловски попладнево оствари средба со граѓаните на
Македонија

Мицкоски: Имаме индиции кој ја фрлил експлозивната направа во објект на Мисајловски

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека разговарал со Владо Мисајловски за фрлената експлозивна направа и дека ги знае деталите. – Индициите се дека
Македонија

(ВИДЕО) Костадинов: Чулев да го расчисти случајот со експлозивната направа во објектот на Мисајловски

А1он
Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов рече дека СДСМ и лично тој го осудуваат настанот и ги повикуваат надлежните институции до крај да го истражат настанот
Македонија

(ВИДЕО) Мисајловски: Додека Заеви ги шират бизнисите, Македонија не може да оди напред

А1он
ВМРО-ДПМНЕ од прес конференција обвини дека „Заеви и картелот околу нив енормно се богатат, а народот станува се посиромашен и заминува од нашата земја“. -Македонија