robert popovski

Македонија

Алаѓозовски и Поповски назначени на нови функции во Владата

А1он
Владата денеска го разреши м-р Роберт Алаѓозовски од должноста Национален координатор за развој на културата и меѓуресорска соработка и го именуваше на новооснованата функција Национален
Македонија

Поповски: Стратешките заложби за транспарентност и борбата со лажните вести мора да продолжат и по изборите

А1он
Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, оствари средба со претставници на Меѓународниот републикански институт (ИРИ), Овен Паун, директор на ИРИ, Олин Ветингтон,
Македонија

(ВИДЕО) Поповски на дебатата за јавниот сервис: Сѐ уште постојат чудни центри на влијание на нормалното информирање

А1он
Сѐ уште постојат центри на влијание и на отпор за нормалното информирање и за нормална програмска содржина што треба да ја нуди Националната радиотелевизија, истакнал
Македонија

Манчевски и Поповски се сретнаа со заменик-директорот за Отворено владино партнерство Џо Пауел

А1он
Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност Роберт Поповски денеска се сретнаа со заменик-директорот
Македонија

Влада: Министерот Роберт Поповски поднесе анкетен лист на 28. јуни

А1он
Владата на Република Македонија со писмено соопштение реагира на наводите на ВМРО-ДПМНЕ дека министерот Роберт Поповски се уште нема пополнето анкетен лист. „Лажна е информацијата