avtopat

Македонија

ВИДЕО: Рама пречекан со тапани на пуштањето во употреба на „Патот на Арбр“ кој ги поврзува албанска Пешкопеја со Дебар

А1он
По повод 29 ноември – Денот на ослободувањето на Албанија од фашистичките окупатори, пуштен е во употреба автопатот „Руга е Арбрит“ (Патот на Арбр), кој
Македонија

Во прекин патот Велес-Штип кај Градската депонија поради намалена видливост од пожар

А1он
АМСМ известува дека од 17:45 часот во прекин е патниот правец Велес-Штип кај Градска депонија поради намалена видливост од пожар. Претходно, од АМСМ информираа дека
Македонија

Власта се договара за автопатот Кичево – Охрид, уште не се знае рокот до кога треба да се доврши

А1он
Конечната одлука за третиот рок за довршување на автопатот Кичево – Охрид треба да се знае наскоро. Во тек се подготовки и разговори од кои
Македонија

Се запали возило на автопатот Скопје-Куманово, сообраќајот се одвива по една лента

А1он
Сообраќајот на автопатот Скопје-Куманово, кој беше во прекин поради опожарено патничко возило и сува трева е пуштен по една коловозна лента, информира Автомото сојузот на
Македонија

Се запали автомобил во движење кај Јурумлери, пожарникарите велат зачестиле опожарувањата на автомобили

Маја Илиевска-Пачемска
Автомобил во движење се запалил на автопатот Скопје – Велес во близина на Јурумлери. Повредени нема, а огнот го изгаси Противпожарната бригада на Скопје. Командантот
Македонија

ВИДЕО: Невреме го зафати скопскиот регион, отежнат сообраќајот на автопатот кон Тетово

Кристијан Ландов
Силно невреме со поројни дождови попладнево го зафати скопскиот регион. Забавен беше сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје, а возилата беа принудени да се движат со 40
Македонија

Реализирани 83 проценти од работите на експресниот пат Штип – Радовиш

А1он
Изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш се одвива со одлично, забрзано темпо. Реализацијата на работите е извршена до 83 проценти, и доколку дозволат временските услови се
Свет

ВИДЕО: Италијански разбојници палат автомобили на автопат

А1он
Крадците запалиле возила на италијанскиот автопат во неуспешен обид да ограбат оклопно возило доцна во вторникот вечерта. Најмалку десетина автомобили и камиони се запалени во
Македонија

Елези: За целосна реализација на автопатот Кичево-Охрид се обезбедуваат допонителни средства

А1он
Целосното реализирање на изградбата на автопатската делница Кичево-Охрид вклучува финансирање на непредвидени и дополнителни градежни работи. За таа цел Собранието по скратена постапка да го
Македонија

Во среда, на 15 мај, се отвора автопатот преку Грделичка клисура кон Северна Македонија

А1он
За четири дена, во среда, на 15 мај, ќе биде пуштен во сообраќај јужниот крак на Коридорот 10 кон Северна Македонија и Грција кај Грделичка