avtopat

Регион

Михајловиќ: Автопатот низ Грделичка клисура кон Северна Македонија ќе биде пуштен пред летната сезона

А1он
Работите на најдолгиот тунел во Србија-Манојле, во Грделичката клисура на Коридорот 10 кон Северна Македонија се во завршна фаза, а министерката за градежништво, сообраќај и
Македонија

Автопатот Миладиновци-Штип не е пуштен за сообраќај, возачите да не го користат

А1он
Автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот се вршат проверки од безбедносен карактер,
Македонија

Утринава магла по котлините, сообраќајот се одвива по претежно суви коловози

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни. Како што информира АМСМ, интензитетот на сообраќај
Македонија

Повторно затворен патот Приштина-Скопје, долги колони и до четири часа чекање за да се стаса до граница

А1он
Патот од Приштина до границата со Македонија, на делницата Качаник-Генерал Јанковиќ, денеска повторно е затворен за сообраќај поради градежни работи на последната траса од автопатот
Македонија

Напојувањето на тунелите Демир Капија – Смоквица од страна на Демир Капија ќе биде исклучено неколку денови

А1он
Напојувањето на тунелите со електрична енергија на патот Демир Капија – Смоквица од страна на Демир Капија, како што најави ЕВН, од вчера ќе биде
Економија

Автопатот Кичево-Охрид ќе чини дополнителни 187 милиони евра

А1он
Дополнителни 187 милиони евра ќе чини изградбата на автопатот Кичево-Охрид. Со новиот трет анекс на договорот со изведувачот на градежните работи кинески „Синохидро“, што го
Економија

Анѓушев и Сугарески: Наследените проблеми се решени, се интензивира изградбата на автопатот Кичево-Охрид

А1он
На денешната седница на Владата на Република Македонија, членовите на Владата го усвоија Предлог на законот за дополнување на Законот за реализација на инфраструктурни проекти
Македонија

Прифатен анексот на договорот со Синохидро за продолжување на рокот за изградба на делницата Кичево-Охрид

А1он
Владата на денешната седница го прифати текстот на Анекс бр. 1 кон Договорот за изградба на патната делница Кичево-Охрид за продолжување на рокот за изградба