kumanovo-skopje

Македонија

Се запали возило на автопатот Скопје-Куманово, сообраќајот се одвива по една лента

А1он
Сообраќајот на автопатот Скопје-Куманово, кој беше во прекин поради опожарено патничко возило и сува трева е пуштен по една коловозна лента, информира Автомото сојузот на
Македонија

Навивачи на „Олимпијакос“ нападнале вработен на Лукоил

А1он
Навивачи на грчкиот клуб „Олимпијакос“ вчера околу 11 часот на бензинската пумпа на „Лукоил“ кај Куманово без повод и причина, физички го нападнале вработениот Ј.А.